Anarchism in Israel and Jewish-Israeli antizionist movement
Debata s Yuval Gal Cohen …(více)
Konvoj americké armády projede ČR. Co nám chce sdělit? A jak na něj reagovat?
Jedním z předních témat těchto dní je chystaný průjezd amerického vojenského konvoje Českou republikou. Někteří lidé jsou tím pobouřeni, jiní nadšeni a dalším je to jedno.
Jsme si vědomi, že svět kolem nás se ať skrytě či otevřeně čím dál víc militarizuje. I proto jsme tomuto tématu, které považujeme za velmi důležité, věnovali poslední loňské číslo naší anarchistické revue Existence. Hlavní kapitalistické velmoci (USA s přívěskem EU, Rusko a Čína) se snaží o destabilizaci v různých částech světa a v jejím rámci ukořistit co nejvíce pro sebe a kapitál, který je na ně navázán. Už samo harašení zbraněmi je velkým byznysem pro ty nahoře a osvědčenou formou odvedení pozornosti od skutečných důvodů nespokojenosti lidí dole. Tuto spodinu, tedy nás, krmí často protichůdnými propagandistickými žvásty o ochraně hodnot, zatímco si střeží zachování a rozšíření hodnot svých – moci a bohatství pro svou nejvrcholnější elitu.
Průjezd konvoje armády Spojených států je spektakulární akcí, která má být manifestací síly, propagandistickou šarádou, otestováním loajálnosti spojenců a krokem k uvykání obyvatel ČR na vojenskou přítomnost cizí mocnosti. A „velkého bratra“ je třeba poslechnout, vždyť prezident USA Barack Obama prohlásil: „Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly.“
Jako anarchisté a anarchistky se stavíme proti této šarádě, stojíme za svými antimilitaristickými postoji a odmítáme, aby za mocenské zájmy těch nahoře platili neprivilegovaní, lhostejno na které pomyslné straně, ať již vlastní krví či pokrýváním nákladů vojenské mašinerie. Stojíme proti kapitalistické válce i kapitalistickému míru, který je jen vedením této války jinými prostředky.
Sami žádnou veřejnou akci proti vojenskému konvoji neorganizujeme. Přidáváme se však k výzvě Volné komunity VAP, aby lidé nezůstávali lhostejní. Svůj odpor můžete vyjádřit mnoha způsoby. Jednou z možností je účast na veřejných shromážděných. Může se vám ale stát, že se octnete v ne zrovna příjemné společnosti některých bolševiků, rusofilů, nacionalistů zleva i zprava, lidí věřících v konspirační teorie apod. Je na každém z vás, zda se některé z veřejných akcí zúčastní či nikoliv, nehodláme nikoho na nějakou zvát ani od nějaké odrazovat; jen mějte na paměti, že vaše účast může být zneužita k propagaci postojů, které jsou vám cizí.
Jako inspiraci můžete využít například tato hesla:
Stop making global chaos!
Global terrorists not welcome!
No war but the class war!
Fighting for capital? Fuck off!
Army – War – Death
Můžete vylepovat loňské číslo nástěnných novin A3 věnované NATO, které je svým obsahem stále aktuální (ke stažení ZDE).
Nově jsme také připravili antimilitaristické plakáty, které si také můžete vytisknout a vylepovat (ke stažení ZDE a ZDE).
Budeme rádi, když nás budete následně o svých aktivitách informovat.
Debata s Yuval Gal Cohen …(více)
4. - 12. 8. 2025, Moravskoslezský kraj
Protestní tábor iniciativy Limity jsme my …(více)
Demonstrace – pochod – koncert …(více)
Antifašistický festival …(více)
Technologie, moc a Palestina. Jak digitální platformy podporují apartheid a genocidu?
denikalarm.cz 25.7.2025Francesca Albanese se nemýlí, Izrael genocidu opravdu páchá. Jde jen o to, jak ho zastavit
denikalarm.cz 23.7.2025Massive Attack, Kneecap a Brian Eno založili kolektiv na obranu umělců, kteří podporují Palestinu
denikalarm.cz 22.7.2025Antikapitalistický blok na Pochode za rovnosť 2025 – Nenechajme sa viesť privilegovanými
www.priamaakcia.sk 10.7.2025