Anarchistická federace

Píšou jinde : Alexej Sutuga odsouzen za rvačku na tři roky

Toto je kopie článku uveřejněného na anarchistblackcross.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
http://anarchistblackcross.cz/?p=1740
V úterý 30. září 2014 byl v Moskvě odsouzen antifašista Alexej Sutuga ke třem letům a jednomu měsíci vězení za účast ve rvačce. O den dřív pro něj prokurátor žádal čtyři roky a dva měsíce.
Sutuga byl obžalován z použití násilí proti občanům a z výtržnictví. Podle verze vyšetřovatelů v lednu letošního roku spolu se čtyřmi dalšími mladými lidmi napadl skupinu šesti osob v restauraci Sbarro u stanice metra Okťabrská. Žaloba tvrdila, že Sutuga při bití svých odpůrců používal zbraně vlastní výroby. Zároveň ovšem nikdo z poškozených neutrpěl žádnou škodu na zdraví.
Sám Sutuga vinu odmítá a tvrdí, že se rvačky neúčastnil a motivy jeho obvinění jsou politické.
Alexeje Sutugu už dříve soudili za rvačku, byl obviněn z toho, že v prosinci 2011 spolu s dalšími antifašisty zmlátil ochranku moskevského klubu Vozduch. V lednu letošního roku byli všichni z této kauzy amnestováni (u příležitosti oslav dvaceti let platnosti ruské ústavy).

Píšou jinde

Odkazy

Bedřišku nedáme!

8. 8. 2025, Ostrava

Demosntrace za komunitu, které hrozí likvidace …(více)

Společně proti fašismu

19. 9. 2025, Frýdek-Místek

Demonstrace – pochod – koncert …(více)

RIOT OVER RIVER 10

20. 9. 2025, Praha

Antifašistický festival …(více)