Kontext Ukrajina: Nejen čtyři roky
Společné setkání, představení knihy a ukrajinské literatury a promítání filmu …(více)
Několik ostravských anarchistů a anarchistek se v pátek 25. února sešlo před místní radnicí, aby vyjádřili protest proti válce na Ukrajině. Na akci se podílela OAF. Přinášíme stručný report.
Několik aktivistů vyjádřilo prostřednictvím bannerů a piketů protest proti invazi ruské armády na Ukrajinu a zdůraznili nutnost boje proti všem formám útlaku, zejména prostřednictvím piketu “za svět bez válek, bez agrese, za svět bez pánů, bez otroků“. Transparent “mír pro Ukrajinu a pro svět” byl poté vyvěšen nad rušnou silnicí.
Anarchisté vyzývají všechny, aby proti válce bojovali všemi prostředky. Solidarita neprivilegovaných je nejsilnější zbraní, kterou proti válkám mocných máme. Zároveň je třeba konfrontovat ty, kteří otevřeně vyjadřují podporu fašistické politice Vladimira Putina.
Kvalitní analýzu situace na Ukrajině z anarchistického úhlu pohledu přináší Anarchistická federace.
Společné setkání, představení knihy a ukrajinské literatury a promítání filmu …(více)
Benefiční akce pro Resistance Support Club …(více)
Koncert …(více)
15. - 17. 5. 2026, Rohozná u Jihlavy
18. ročník Fotbalu proti rasismu. …(více)
„Kupujte zbraně a budeme přátelé.“ Elita ODS přišla na CEVRO poslouchat Trumpova poradce
denikalarm.cz 12.2.2026Rojava hoří, svět mlčí a Turecko profituje. Proč se kurdská autonomie nikomu nehodí
denikalarm.cz 26.1.2026Grónsko nechce jen Trump, ale také skupina amerických miliardářů, kteří by na anexi vydělali
denikalarm.cz 17.1.2026