Strategický sraz trans lidí a spojenectva
Diskuze, pokec, sdílení. …(více)
Studenti ve Francii kvůli chystaným změnách v zákoníku práce blokovali školy a vyšli do ulic.
Jak jsme informovali ZDE, na čtvrtek 17. března bylo ohlášeno pokračování protestů proti návrhu zákoníku práce, tentokrát na školách. Tisíce středoškolských studentů po celé Francii blokovaly školy. Požadovali zrušení novinek, které chce do zákoníku práce zavést francouzská vláda, v první řadě těch, které se týkají rušení pracovních smluv a propouštění zaměstnanců.
Tři studenti byli zadrženi a dva policisté zraněni při protestech v Paříži. Bylo rozbito několik výloh obchodů, bank a realitní kanceláře. Policie použila slzný plyn.
Protestovalo se i v dalších francouzských městech. V Marseille došlo také ke střetům s policií, v Rennes stovky demonstrujících studentů obsadily nádraží, kde dočasně blokovali vlakový provoz. V Ruanu protestující opět zdobili hlavní sídlo vládnoucí Socialistické strany, tentokrát pomocí vajec.
V rámci protestu proti změnám zákoníku práce, které budou jasně znevýhodňovat zaměstnance, zastavilo výuku sto patnáct z dvou a půl tisíce středních škol po celé zemi.
Další protesty jsou oznámeny na 31. března.
Zdroj:
http://www.aitrus.info/node/4597
Diskuze, pokec, sdílení. …(více)
Kolektivní čtení intersekcionální literatury, hry, procházky a mnoho dalšího …(více)
…(více)
Neomarxismus, který nepotřebuje neomarxisty. Stručný manuál pro kulturní válečníky
denikalarm.cz 13.6.2026Izraelské a ruské špehovací firmy obchodují v Praze. Jejich produkty používá i česká policie
denikalarm.cz 31.5.2026[VegaNana] Časť 4: Obrovský dlh a viaceré pochybenia, no údajne „všetko sedí“
www.priamaakcia.sk 19.5.2026[VegaNana] Časť 3: „Alexandra Podhorová - Veganana“ prehrala desaťtisícovú žalobu
www.priamaakcia.sk 13.5.2026