The Researcher
Promítání …(více)
Pozvánka na besedu s otcem anarchisty, který padl v boji proti ruské imperiální invazi
Dmitrij „Lešij“ Petrov, Finnbar „Chia“ Cafferkey, Cooper Andrews – tři anarchističtí bojovníci, tři přátelé původem z Ruska, Irska a Spojených států – se vydali se zbraní v ruce bránit ukrajinské město Bachmut před Putinovou agresí jako mezinárodní dobrovolníci. 19. dubna, během urputných bojů mezi wagnerovci a vyčerpanými obránci, přichází zpráva. Naši tři mezinárodní dobrovolníci jsou nezvěstní, missing in action. Nikdy nebyli nalezeni. Ani živí, ani mrtví.
Ale jsou s námi — na plakátech, v článcích, v básních, písních, vzpomínkách přátel. Ve filmech, na tričkách, nástěnných malbách. Či v knize Dmitrije Petrova staršího „Den rodičů“. Právě Dmitrij Petrov starší — otec jednoho z hrdinů — představí v pátek 29. listopadu od 18.00 v Autonomním centru 254 (Argentinská 783/18, Praha-Holešovice) příběh svého syna a svou knihu o nepřemožitelné lásce, nepochopení, přátelství, debatách, sympatiích, vzteku a bezmezné touze po svobodě.
Dimův otec je novinář, autor několika beletristických děl i literatury faktu. V 80. letech se účastnil prvních anarchistických iniciativ sovětské éry. A v antimilitaristických a antiautoritářských hnutí se s přestávkami angažuje až do současnosti. V Autonomním centru 254 promluví v rámci akce organizované Anarchistickou federací, která dlouhodobě podporuje antifašisty bránící Ukrajinu před imperiální agresí.
Související odkazy:
Web na památku Dmitrije Petrova
Devět životů anarchisty Petrova (I)
Devět životů anarchisty Petrova (II)
Devět životů anarchisty Petrova (III)
Od bitek s nácky po rozkol kvůli válce (I)
Poslání anarchismu v současném světě
Dmitrij Petrov padl
Čtyři měsíce v antiautoritářské jednotce na Ukrajině
Nejbohatší desetina lidstva je zodpovědná za dvě třetiny globálního oteplení
denikalarm.cz 12.5.2025Spřádat životy, splétat komunitu. Jak nám pletení umožňuje oslavovat kolektivní queer radost
druhasmena.cz 8.5.2025Odpůrci interrupcí Prahou neprošli. Protestující zablokovali Pochod pro život
denikalarm.cz 28.4.2025