Příbram NEHAJLUJE
Koncert & happening proti xenofobii, homofobii, rasismu a hajlujícím politikům. …(více)
Sdílej kraviny a panuj — tak vypadá strategie představitelů Bloku proti islámu v jejich tažení do voleb. V následujícím článku vám přinášíme malou sondu do nakládání s informacemi českých islamofobů.
Dozvíte se, jak se opět našel Peroutkův článek „Hitler je gentleman“, nebo to jak ruští neonacisté ochrání Evu Hrindovou z Bloku proti islámu (BPI).
Plodný týden v dezinformačních vodách zahájil vyhořelý rocker Aleš Brichta, který po boku Pepy Nose a dalších „angažovaných umělců“ pravidelně podporuje česká islamofobní uskupení. V úterý na svém facebookovém profilu sdílel fotografii výtisku časopisu Přítomnost, kde měl podle Miloše Zemana vyjít článek Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“, spolu s nutným dovětkem: „A o tomhle média mlčí“. Bohužel pro Aleše Brichtu, média tentokrát mlčí proto, že jím uveřejněná fotka je podvrh, který z žertu zanechal šéfredaktor Týdne Jaromír Slomek v Čapkově vile. Na stejný podvrh naletěla již před tři čtvrtě rokem Radmila Kleslová z hnutí ANO, což proběhlo všemi hlavními českými médii. Brichtu následně několik lidí na zjevný falzifikát upozornilo a donutilo post nahradit rozpačitou omluvou.
Neřešitelný rozpor mezi tím jak „média mlčí“ a tím, že většinu informací mají čeští „islamoklasté“ z mainstreamových médií se projevil v tom, jak množství „islamoklastních“ webů včetně stránky Islám v ČR Nechceme nadšeně sdílela článek z novinky.cz Mladí ze Západu míří do Česka. Cítí se tu bezpečněji . Novinky.cz, podobně jako prakticky všechny české zpravodajské weby, recyklují převážně agenturní zpravodajství a ve snaze o co největší „reach“ ho často upravují za hranici pravdivosti. Navazují tak na „dobrou tradici“, když v době proti-romských protestů zásobovaly český mediální prostor smyšlenými zprávami o útocích Romů. Posledním počinem Novinek byl článek o přílivu mladých Evropanů do České republiky. Evropané se z důvodu obav před „radikály“ v jejich domovských státech měli stěhovat do bezpečnostní oázy — Česka. Celá zpráva opírala svojí autoritu o sociologický průzkum, jehož existenci si autoři z Novinky.cz prostě vymysleli. Když je po pár dnech na lživé informace upozornil reportér České televize Jan Moláček, redaktoři Novinek zaměnili fiktivní soukromou agenturu za neexistující data z Českého statistického úřadu. Po dalším upozornění byli nakonec donuceni celý článek zbavit opory ve vodách sociálního výzkumu a doplnit jej omluvou.
Týden přešlapů a ramenatých zpráv završila funkcionářka Úsvitu s Blokem proti islámu a kandidátka do Senátu v Olomouckém kraji – Eva Hrindová. Ta zveřejnila fotku domněle polských potetovaných svalovců, kteří — na rozdíl od Němců — stojí v první hrázi proti „islámským kurvám“. Hrindová fotku sama opatřila několika komentáři ve znění: „Naštěstí pořád existují lidé – především muži – kteří jsou připraveni ženy chránit a ne je pitomou politikou dát všanc hordám nadržených imigrantů“.
Koho ve skutečnosti budoucí kandidátka do Senátu a členka Bloku proti islámu propagovala, a kdo jsou ti „muži, kteří nás mají chránit proti hordám nadržených imigrantům“?
Jedná se o neonacisty z Ruska a uvedená fotografie pochází z natáčení následujícího videoklipu.
Pozorný divák si všimne řady tetování s nacistickou či ultranacionalistickou tématikou a propagace ruské neonacistické značky oblečení a série turnajů v bojových sportech pod názvem „White Rex“. Ve videu samotném se to hemží vytetovanými totenkopfy, variacemi na slovanské svastiky a dalšími symboly, které aktéry celkem jednoznačně pojí k ruské neonacistické scéně.
Důvod je prostý: pod videem je podepsaná skupina „По программе Дедушки Мороза“, v českém překladu „Podle programu Dědy Mráze“. Nejedná se o nic jiného, než o skupinu aktivních a notoricky známých ruských neonacistů, jejichž valná většina v minulosti působila v nechvalně známé organizaci „Славянский Союз” – Slovanský Svaz (zkráceně SS), kterou založil na konci 90. let ruský ultranacionalista Dmitrij Demuškin. Členové Slovanského Svazu prosluli především popíráním holocaustu, tetováním s neonacistickou tématikou, militantními videi a propojením s ruskými chuligánskými skupinami a místním podsvětím. Většina propagačních materiálů skupiny vypadá prakticky identicky. Parta vysteroidovaných nácků střídavě cvičí a střídavě mluví na kameru v efektivně sestříhaných klipech o „panslovanské hrdosti“, „bílé síle“, „obraně Ruska a Evropy“ a v neposlední řadě i o zdravém životním stylu. O výše zmíněná fakta se opřel Městský soud v Moskvě, který organizaci v roce 2010 zakázal a uvrhl do ilegality.
Ve skutečnosti se kromě zřejmého vykrádání subkultury straight edge jedná o chytrý byznys a popularizaci vlastních konfekčních značek a skrytě i o obchod s dovezenými anaboliky. Jedním ze zakladatelů „Programu Dědy Mráze” a sportovního klubu, kde vzniká většina propagačních klipů, je Maxim Romanov, bývalý člen Slovanského Svazu.
Ústřední postava z fotografie, která se objevila na facebooku Evy Hrindové, je další ruský neonacista a člen Slovanského Svazu — Roman Kvaša. Kvaša vystupuje téměř ve všech klipech skupiny s páskou kolem levé ruky. Podle fotek zjistíme proč — zdá se, že má (narozdíl od Evy Hrindové) Německo celkem v oblibě.
Roman Kvaša s dobře viditelnou svastikou na levé ruce a další aktér videa.
Skupina má kromě velmi sledovaných stránek na sociální síti vKontakte i facebookový profil PPDM X Straight Edge X Father Frost Mode Z mnoha dalších důkazů o politickém přesvědčení dotyčných lze uvést například videoklip projektu z roku 2013, ve kterém úvodní znělku akusticky zahrál zpěvák neonacistické kapely Kolovrat.
Mimochodem, kouzlo nechtěného pak už snad jen doplňuje fakt, že YouTube kanál skupiny, kterou propaguje Hrindová s útěšným komentářem o mužích, kteří ochrání evropské ženy, končí koncovkou „1488”. Notoricky známá číslovka 88 odkazuje k nacistickému pozdravu Heil Hitler, nicméně číslovka 14 je odkazem na „14 slov“ neonacisty Davida Lanea: " Musíme zajistit existenci našeho lidu a budoucnost pro bílé dětí.“ Pokračování pak má v dalším mezi neonacisty notoricky známým výroku Davida Lanea: "Jelikož krása bílé árijské ženy nikdy nesmí zmizet z povrchu zemského."
Hrindovou pochopitelně nepodezíráme ze znalosti skutečného zdroje fotografie. Naopak — pokud nám několik výše zmíněných kauz z posledních dnů něco říká, tak je to právě to, že islamofobové velmi často vůbec netuší, o čem mluví a velmi rádi vybírají nahodilé či zkreslené informace k přesvědčování vlastních oveček s absencí kritického myšlení.
Koncert & happening proti xenofobii, homofobii, rasismu a hajlujícím politikům. …(více)
Celorepublikový pochod solidarity …(více)
Benefice pro Solidarity Collectives na Ukrajině. …(více)
Solidární pochod Plzní za Palestinu …(více)
Grónsko nechce jen Trump, ale také skupina amerických miliardářů, kteří by na anexi vydělali
denikalarm.cz 17.1.2026„Vypadněte z našeho města!“ Spojené státy jsou v šoku po zastřelení mladé ženy v Minneapolisu
denikalarm.cz 9.1.2026Komu slouží Aliance pro rodinu? Antigenderová hnutí v politice nahrávají oligarchům i kapitálu
denikalarm.cz 22.12.2025Nechá britská vláda vyhladovět své politické vězně (včetně českého občana)?
denikalarm.cz 17.12.2025