Anarchist Federation

Dánsko: Rozsudek o Ungdomshuset vynesen

Právě byl vynesen soudní rozsudek v případu 15-ti osob, které se při vyklizení Ungdomshuset nacházely uvnitř domu. Všech 10 mužů a 5 žen bylo odsouzeno k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

Tresty jsou velice tvrdé. 11 osob bylo odsouzeno na rok a tři měsíce, 3 osoby na dobu jednoho roku a jeden mladík (kterému je pouze 16 let) na dobu 9 měsíců.

Všechny tresty jsou nepodmíněné.

Soudní proces probíhal od 22. srpna letošního roku a točil se zejména okolo předmětů uvnitř domu, které žalobce označil za zbraně, připavené na policisty. K použití těchto „zbraní“ však nikdy nedošlo, protože vyklizení domu proběhlo poměrně rychle.

Proto měl soud rozhodnout o tom, zda se jednalo o zbraně a zda měli mladí v úmyslu použít násilí proti policii.

Podle odborníka a profesora práv Jørna Vestergaarda se jedná o nečekaně tvrdé tresty. Vestergaard poukazuje na jiný případ v souvislosti s Ungdomshuset, při kterém byl souzen mladý muž za 9 případů házení dlažebních kostek po policistech a policejních vozech. Mladík byl potrestán devíti měsíci odnětí svobody.

Zdroj: Politiken

Next events:

IFA/IAF - International of Anarchist Federations
Web of Anarchist Federation Publishing House

Written elsewhere

Links

Za lidskost

27. 6. 2025, Plzeň

Dobročinná akce na podporu lidí v Gaze …(more)

Praha vs. Airbnb

28. 6. 2025, Praha

Shromáždění proti masovému turismu …(more)

Ostravský Prajd

12. 7. 2025, Ostrava

Průvod kvír hrdosti …(more)